« PŘEDCHOZÍ 01 .. 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87 .. 141 DALŠÍ »

Mistrovství klubu na rány 2017

FOTOGALERIE

V letošním roce se Mistrovství klubu na rány zúčastnilo celkem 49 hráčů, což bylo o 8 hráčů více než v roce 2016. 29 mužů a 20 žen stálo v sobotu 16. září na odpališti první jamky a bojovalo o postup do druhého dne, kde byl stanoven cut pro 21 mužů a 15 žen.

Po skončení sobotního kola se utvořilo následující pořadí na vedoucích místech. V ženách vedla Natali Kamberská (73 ran) před Lenkou Sojkovou (75 ran) a před Denisou Pavlíkovou ( 78 ran). V mužích se na 1. místě umístili Luboš Hakl a Zdeněk Polavka (oba 73 ran)  následováni Josefem Šulcem a Davidem Fousem (oba 75 ran). Obhájce loňského titulu Josef Kubíček zaostával o nepodstatné dvě rány (77). V sobotu se také hrálo o nejlepší NETTO výsledek a tuto cenu získala Eva Žampachová s neuvěřitelnými 46 stablefordovými body. Tento výsledek je ještě o dva body více než v loňském roce, kdy vyhrála Nikola Kutová se ziskem 44 stablefordových bodů, což už loni bylo vyhlášeno jako na Líšnici nevídané, natož letos.

Nedělní počasí se vytáhlo, bylo krásně teplo a bezvětří. Hráči zahráli opět velmi solidní čísla.  Kategorii žen po sečtení výsledků obou kol vyhrála a Mistryní klubu na rány 2017 se opět po roce stala Natali Kamberská (73+70 ran). Druhé místo si vybojovala Denisa Pavlíková (78+79 ran) o ránu před třetí Kateřinou Hradečnou (79+79 ran). Kategorie mužů byla tentokrát o poznání dramatičtější. Obhájce titulu Josef Kubíček nasadil k mohutnému trháku a po třech birdie v první devítce stáhl náskok na vedoucího hráče na pouhé dvě rány. Ovšem triple, double a dvě bogey zhatily všechny naděje, a i když Pepa přidal ještě dvě birdie (celkem 5 za kolo), výsledek stačil pouze na čtvrté místo se stejným počtem ran (153), jako uhrál Karel Eisler, celkově na třetím místě. Druhou příčku vybojoval výborným výkonem ve druhém kole (71 ran) Tomáš Jucovič. Bohužel ztráta osmi ran z prvního kola byla  příliš velká a Tomášovi se již nepodařilo ztrátu dohnat. Vítězem a Mistrem GKL na rány pro rok 2017 se stal po vyrovnaném výkonu Zdeněk Polavka (72 + 75 ran).

Ceny nejlepším hráčům předal po turnaji prezident klubu pan Petr Gottwald.

Děkuji všem hráčům za účast a těšme se na další ročník.

Zdeněk Polavka

Další fotografie naleznete ve FOTOGALERII

17. utkání mezi Líšnicí a Motolem

FOTOGALERIE

V novodobé historii našich klubů se uskutečnilo v sobotu 9. září 2017 již 17. přátelské utkání mezi Golfovým klubem Líšnice a Golf Clubem Praha. V loňském roce se hrálo v Motole, domácí hráči nad námi zvítězili a získali na jeden rok do svého držení krásný putovní pohár. Bylo tudíž co oplácet a proto za naše družstvo letos nastoupili ti nejlepší, co klub nabízí. V náš prospěch hrálo i domácí hřiště, které bylo ve vinikajícím stavu. Toto meziklubové utkání se hraje na jamky v pěti kategotiích. V každé kategorii jsou čtyři hráči, hrají se dva singly a jedna čtyřhra. Každá kategorie se hodnotí zvlášť a k celkovému vítězství je potřeba získat tři body. V případě nerozhodného výsledku po skončení zápasů v kategoriích se hraje rozehrávka sestavené čtyřhry na náhlou smrt. K této variantě ale v letošním utkání nedošlo.

Za týmy GKL hráli v kategoriích :

Muži - Luboš Hakl, Tomáš Jucovič, Josef Kubíček a Jaroslav Spozdil.             Výsledek utkání 3 : 0

Ženy - Kim Hofmanová, Lenka Pavlíková, Licie Zicháčková a Anna Polavková. Výsledek utkání 3 : 0

Mládež - Natali Kamberská, Vojtěch Nepraš, Amálka Hradečná a Ondřej Král. Výsledek utkání 1,5 : 1,5

Senioři - Aleš Vozka, Vladimír Hepner, Karel Vopička a Zdeněk Polavka.          Výsledek utkání 2,5 : 0,5

Vedení klubu - Marek Babšický, Jiří Gut, Jiří Vozka ml. a Květoslav Strachota. Výsledek utkání 3 : 0

Vítězem se stalo družstvo Líšnice celkovým ziskem 4,5 : 0,5 bodu.

Minimálně na jeden rok jsme získali putovní pohár do svého držení.

Začíná turnajový podzim

Vážení golfisté, příznivci golfových soutěží.

Golfová sezóna se začíná pomalu krátit a na našem hřišti začnou turnajové žně. Zvu všechny, kteří chtějí zúročit letošní golfové úsilí, na naše následující turnaje.

2. září se bude hrát již 28. ročník Poháru Líšnice. Tento dlouholetý turnaj se hraje na rány ve čtyřech katogoriích, dvě mužské a dvě ženské. Týden na to, 9. září, se hraje na Líšnici meziklubové utkání  Líšnice proti Motolu. Zde naši hráči zkusí získat zpět putovní pohár, který jsme v loňském roce museli zanechat v Motole. 16. a 17. září proběhnou na našem hřišti boje o Mistry klubu na rány. Tento turnaj je také zároveň kvalifikací do bojů o Mistry klubu na jamky, které budou ve dnech 7.-8. října. Mezitím je v turnajovém plánu 23. září Podzimní Stableford, 28. září závěrečný turnaj Champagne tour a 30. září - 1. října bude 21. ročník Hvězdičkového turnaje. Na tomto dlouholetém turnaji se setkají čtyři kluby, které začínaly na devítijamkových hřištích. Líšnice, Semily, Bechyně a Poděbrady. Toto čtyřutkání pravidelně střídá výše uvedená hřiště. Po Mistrovství klubu na jamky nás čekají dva závěrečné turnaje a to budou 14. října Líšnický foursome a 21. října 24. ročník Turnaje Greenkeepera - aneb jak se dříve hrávalo. Mezitím se stále konají Seniorské středeční devítky a HCP čtvrtky. Ty vyvrcholí 19. října závěrečným turnajem s vyhodnocením.

Přijďte si zasoutěžit, věřím, že z turnajové nabídky si vyberou hráči všech výkonností.