Popis hřiště

Golf klub Líšnice - pohled na hřiště

Devítijamkové hřiště Golfového klubu Líšnice leží cca 15 km od Prahy po rychlostní silnici č. 4 ve směru na Mníšek pod Brdy resp. Příbram.

Golfové hřiště v Líšnici je po hřišti v Mariánských Lázních druhé nejstarší v České republice. Založeno bylo v roce 1928.

Golf klub Líšnice - historická klubovnaJeho současná podoba je však zcela jiná, než byla v prvních padesáti letech jeho existence, kdy se jednotlivé jamky vzájemně křižovaly. Současná podoba se začala utvářet ve druhé polovině sedmdesátých let a dokončena byla ve druhé polovině let devadesátých. Hřiště bylo poté vylepšováno zejména vybudováním rozsáhlého zavlažovacího systému.

Pobyt na hřišti, vedle požitku ze hry na kvalitním travnatém povrchu, poskytuje krásné výhledy do malebného okolí jak na začátek Brdského masivu na severozápadní straně, tak na Povltaví a vzdálenější Posázaví na jihovýchodní straně. Samo hřiště je obklopeno poli a výstavbu nových rodinných domků, která se z jihu hřišti již přiblížila, není ze hřiště přes vzrostlou zeleň prakticky vidět.

U hřiště je dostatečně dlouhý driving range s volnými i krytými odpališti.

Dominantou hřiště je klubovna z roku 1933, která návštěvníkům poskytuje tradiční klubové prostředí. V klubovně, případně na terase před ní, je příjemné posezení s výhledem na hřiště.

Hřiště, které je 2474 m dlouhé, vyžaduje přesnou a technicky vyzrálou hru. Většina jamek na hřišti, které mělo dříve spíše charakter skotského links, je již dnes lemována stromy a keři. Na hřišti jsou rovněž dvě vodní překážky, které se účastní hry. Hřiště není obtížně vertikálně členěné, i když mírná převýšení, která zvyšují jeho malebnost, je třeba zdolat. Z tohoto důvodu je vhodné i pro starší hráče. Na starobylém líšnickém hřišti je možno hrát i s klasickými kovovými spiky.

detail