Seniorské družstvo GKL na Mistrovství ČR ve hře na jamky

Seniorské družstvo GKL na Mistrovství ČR ve hře na jamky v r. 2024

Ve dnech 17. – 19. června 2024 se konalo Mistrovství ČR seniorských družstev na jamky. Už tradičně se koná tato sportovní událost na hřišti ve Slavkově u Brna. Tohoto klání se účastní nejlepší seniorská družstva z celé republiky a líšnické družstvo je stálým členem této soutěže. Naše líšnické družstvo seniorů se mezi elitu probojovalo před osmi lety a v průběhu svého působení v této soutěži dosáhlo vynikajících výsledků, ale také bojovalo o záchranu. V roce 2018 jsme se dokonce stali Mistry ČR družstev na jamky, poté jsme v roce 2021 málem soutěž opustili a v roce 2022 jsme se opět dostali na špici a skončili druzí, a také v roce 2023 jsme měli medaili za třetí místo. Do letošní soutěže jsme nastupovali v mírně pozměněném složení, když za naše družstvo nastoupil čerstvý padesátník pan Attila Pál. Hráli jsme tedy v této sestavě: kapitán Zdeněk Polavka, Aleš Vozka, Luboš Hakl, František Foldin, Pavel Švehla a Attila Pál. Jako náhradník byl v záloze Vladimír Hepner.

Nejdůležitější je vždy první utkání, které přinese buď uklidnění ze setrvání v této soutěži na příští rok, nebo nervozitu z hrozby možného sestupu.

Našim prvním soupeřem, vzhledem k loňskému umístění, byli hráči Oaks PGA National. Po velkém boji jsme prohráli 3 : 2 a v druhém kole nás čekal známý soupeř z Motola, GC Praha. Zde už šlo do tuhého, protože případná prohra by nás uvrhla do boje o záchranu v soutěži. Vítězství naopak znamenalo jistotu udržení a startu v dalším roce.

První v pořadí byl foursome, který   jsme dovedli do vítězného konce na 17. jamce. Vedeme 1 : 0. Ovšem další dva singly prohráváme a rázem je to 2 : 1 pro soupeře. Třetí singl jde za námi, je to 2 : 2. Rozhoduje se v posledním singlu, kde náš hráč jde na 18. jamku a o jednu prohrává. Je potřeba tuto jamku vyhrát a vynutit si prodloužení. Při druhé ráně do greenu se ukázaly kvality a psychická odolnost našeho nováčka Attily Pála, který svůj míček posadil cca 50 cm od jamky. Soupeř byl asi 3 m daleko, ale kdyby proměnil tak jsme prohráli. Ovšem to se nestalo a náš následný pat v jamce skončil. Stav utkání je 2,5 : 2,5 a v tomto případě kapitáni sestaví nový foursome a jde se na rozehrávku na náhlou smrt. Tímto úkolem jsem pověřil naše nejlepší hráče a do rozstřelu šel Pavel Švehla a Attila Pál. Hned na první jamce zahráli birdie a tím vyhráváme celý zápas.

Zůstáváme v soutěži i pro rok 2025.

Jen pro zajímavost, GC Praha hrál další zápas o udržení v soutěži, to se nepodařilo, prohrál s GC Austerlitzem a sestoupil do nižší soutěže.

Nás čekal další zápas o páté nebo šesté místo s GC Brno. Utkání se vyvíjelo jako přes kopírák s předcházejícím zápasem. Foursome vyhráváme, dva singly prohráváme, jeden vyhráváme a jeden půlíme. Je to 2,5 : 2,5 a jde se opět do rozehrávky a opět je to dvojice Pavel Švehla a Attila Pál. Soupeř pod tlakem zahraje první drive do rybníka a tím naší dvojici poskytne potřebný prostor pro klidnou hru. Vítězíme v tomto utkání a celkově získáváme páté místo.

Rád bych poděkoval všem hráčům družstva Líšnice, kteří bojovali v těchto napínavých zápasech s velkým nasazením, za příkladnou reprezentaci našeho klubu.

Všechny zdraví Zdeněk Polavka.

detail