Hvězdičkový turnaj zná svého vítěze

 

Rok uplynul jako voda a je tu opět další ročník tradičního Hvězdičkového turnaje. Tentokrát už 27 a doputoval na hřiště v Semilech. Ve dnech 16. a 17. září 2023 se na semilské devítce odehrály těžké boje o získání putovního poháru.

Tento tradiční turnaj rotuje po hřištích Poděbrady, Semily, Bechyně a Líšnice. Hrají ho čtyři desetičlenná družstva mužů ve formátu tři foursomy a čtyři singly což znamená, že se bojuje o sedm bodů. V loňském ročníku, který se hrál v Poděbradech, jsme pohár pro Líšnici získali a naším cílem bylo ho znovu dovézt domů.

V letošním roce se nám podařilo dát dohromady velice silný tým, za který hráli tito hráči:  v sobotu 16.9. Aleš Vozka,  Josef Kubíček, Luboš Hakl, Vladimír Hepner, Milan Skalský, Pavel Bakovský, Bedřich Čámský, Vladimír Bartoš, Jan Bonaventura a Zdeněk Polavka. V neděli 17.9. vystřídali Josefa Kubíčeka, Bedřicha Čámského a Vladimíra Bartoše Jiří Gut, Karel Vopička a Aleš Krákora.

První den hrály týmy podle pořadí z minulého roku. První se čtvrtým tj.Líšnice vs.Bechyně a druhý se třetím tj.Semily vs.Poděbrady. Opět se do finále probojovala Líšnice vítězstvím nad Bechyní a Semily, které zvítězily nad Poděbrady.

V neděli 17.9. se jako první utkali o třetí místo Poděbrady s Bechyní. Poděbradští hráči zvítězili 4,5 : 2,5 a obsadili třetí místo.

V 10:00 hod jsme za krásného slunečného počasí a na skvěle připraveném hřišti, zahájili naši obhajobu 1. místa z loňského roku. Do dvouher jsem nasadil Vladimíra Hepnera, Zdeňka Polavku, Jiřího Guta a Luboše Hakla. Čtyřhry tvořily dvojice Milan Skalský – Jan Bonaventura, Aleš Vozka – Pavel Bakovský a Karel Vopička – Aleš Krákora.

Začátek byl takový nahoru a dolu. V prvních dvouhrách velice rychle vyhrál Zdeněk Polavka a o jamku dál prohrál Vláďa Hepner. Je to 1 : 1. V druhých dvouhrách velice rychle vyhrál Jiří Gut a o jamku dál prohrál Luboš Hakl. Je to 2 : 2. Náš třetí bod uhrál foursome Milan Skalský-Jan Bonaventura a proti tomu prohráli Karel Vopička s Alešem Krákorou. Stav je 3 : 3 a veškerá tíha zápasu je na dvojici Aleš Vozka a Pavel Bakovský. Zpočátku měli zápas velmi dobře rozehraný a dostali se až na vedení o čtyři jamky. Po jedenáctce ještě vedli o tři a poté se ztratili z našeho dohledu, neboť je čekali horské třípary. Když se objevili na 17. jamce drivy ze skokanského můstku, tak jsme s napětím očekávali další vývoj. Situace se pro nás zhoršila a utkání bylo ve stavu NEROZHODNĚ. Šlo se na osmnáctou jamku, úzký čtyřpar přes Jizeru. Začíná semilský hráč Luboš Čech a umisťuje drive na fervej. Druhý hráč Jiří Vlček předvedl asi svou ránu roku a posadil drive na tomto čtyřparu přímo na green. Hraje Pavel Bakovský a nenechává se zahanbit, po drivu je cca 10 m před greenem. Aleš Vozka v pohodě na střed ferveje a druhou ránu umisťuje na green. Jelikož náš Pavel Bakovský a semilský Luboš Čech své druhé rány pokazili, bylo potřeba na vypůlení jamky a další pokračování v zápase, uhrát birdie protože semilský Vlček si přihrál cca 1 m k jamce. Bohužel nám tam tento pat nespadl a soupeři ano. Obrovská radost a jásot od semilských hráčů, kteří tímto na domácím hřišti zvítězili a získali na rok do držení putovní pohár.

Museli jsme konstatovat, že za ten poslední odvážný drive si ho i zaslouží.

Letošní utkání bylo velice napínavé, počasí se nám vydařilo po oba dny, hřiště výborně připravené a hostitelský klub zaslouží velkou pochvalu za dobré jídlo a tradičně přátelskou atmosféru, kterou jsme si všichni užili.

Všem našim hráčům chci poděkovat za obětavost, nasazení, skvělou atmosféru, výborné výkony a věřím, že příští rok si pohár z Bechyně přivezeme domů.

 

Zdeněk Polavka

detail