Mistři klubu na jamky 2022

Tak i letos se tradičně odehrálo dvoudenní Mistrovství klubu na jamky o prvním říjnovém víkendu. Na základě kvalifikačního turnaje, kterým bylo Mistrovství klubu na rány, se vytvořilo pořadí hráčů a hráček k nasazení do pavouka tohoto mistrovství. Po odehraných sobotních zápasech došlo k vykrystalizování nedělní semifinálové sestavy. V neděli ráno tak proti sobě stanuli Jirka Gut a Zdeněk Polavka, Pepa Kubíček se utkal s Lubošem Haklem, v ženách hrála Natali Kamberská proti Věře Skalské a Růžena Randáková bojovala s Evou Tichou.

Začínalo se za pěkného golfového počasí, které se ale po dvou hodinách změnilo v deštivé a větrné. První dorazili do klubovny po odehraných třinácti jamkách Jirka Gut se Zdeňkem Polavkou, kdy Jirka zvítězil výsledkem 6/5. Následovaly je Natali s Věrou, které také skončily na třináctce s výsledkem 7/5 pro Natali. Oběma dvojicím se tak podařilo vyhnout prvnímu dešti. Pepa s Lubošem si zahráli jamek sedmnáct, kde s výsledkem 2/1 vyhrál Pepa. Největší boj byl mezi dvojicí Růženy a Evy, kterým se zřejmě déšť tak zalíbil, že si spolu odehrály rovnou dvacet jamek. Na dvacáté pak zvítězila Eva.

Odpolední finálová část startovala tedy o něco později než bylo v plánu a v pořadí, které bylo sestaveno s ohledem na poslední dohrávající hráčky. První vyrazili Zdeněk s Lubošem, kteří hráli o 3.místo, následoval je Jirka s Pepou bojujících o 1.místo, za nimi Natali s Evou, které též hrály o 1.místo a uzavírala to Věra s Růženou mezi nimiž šlo o 3.místo. Nejdříve se rozhodlo o vítězce MKJ, kterou se stala Natali a to znovu na třinácté jamce, kde porazila Evu 6/5. Poté dohráli Zdeněk s Lubošem, kdy 3.místo získal Luboš výsledkem 3/1. Nejdramatičtější utkání bylo o 1.místo mužů, kde se Jirka s Pepou o vyhrané jamky střídali a tak na osmnáctce stále nebylo rozhodnuto, pokračovali tak na devatenáctku, kde každý dal par a šlo se dál. Na dvacáté jamce (jamka č.2) oběma vítr vzal "drive" tak, že skončili na jamce č.5. První si přihrával Jirka, musel hrát přes stromy, ale i tak dopadl pěkně na grýn, bohužel ne dost blízko jamce, aby měl jednoduchý put. Pepovi přálo štěstí a přihrál si asi 30 cm k tyči, put dal, takže teď záleželo na Jirkovi zda dlouhý put dá a půjdou dál, a nebo ne, a vítězem se stane Pepa. Chvíle soustředění, diváci napjatí, míček jde na jamku, ale míjí a už je jasné, kdo bude Mistrem klubu na jamky 2022. V klubovně už čekala poslední dvojice žen, kde na osmnácté jamce 3.místo získala výsledkem 2/0 Věra.

Dohrálo se a máme jasno. Mistrem klubu na jamky 2022 se stal Josef Kubíček, Mistryní klubu na jamky 2022 Natali Kamberská, 2.místo patří Jiřímu Gutovi a Evě Tiché a na 3.místě stanuli Luboš Hakl a Věra Skalská. Gratulujeme všem účastníkům tohoto mistrovství, při kterém byl k vidění opravdu pěkný golf. Zároveň děkujeme greenkeeperům za pěkně upravené zelené hřiště a panu Prokopu Sedlákovi, synovi zakladatele klubu, věrnému divákovi tohoto mistrovství, že i letos celý den chodil po hřišti s hráči, sledoval jejich výkony a těšil se z krásné golfové hry.