Hvězdičkový turnaj - 26.ročník

Ve dnech 17. - 18. září 2022 proběhl již 26. ročník Hvězdičkového turnaje mezi družstvy ze Semil, Bechyně, Poděbrad a Líšnice. Letošní ročník vyšel do Poděbrad a tak jsme všichni byli zvědaví, jak současné poděbradské hřiště vypadá, protože došlo k několika velkým změnám. Jednak mají novou a velmi pěknou klubovnu předělanou z technického zázemí, nový driving a dva puttingy. Také jsou nové jamky č. 1 a 2 a přehozen sled jamek. Většina z nás takto předělané hřiště ještě nehrála.

Jelikož jsme obhajovali vítězství z minulého roku, tak bylo potřeba sestavit silný tým, což se nakonec podařilo. Družstvo Líšnice nastoupilo ve velmi silné sestavě. Do bojů zasáhli tito hráči : Prokop Sedlák, Aleš Vozka, Karel Vopička, Luboš Hakl, Vladimír Hepner, Josef Šulc, Jan Bonaventura, Josef Kubíček, Aleš Krákora, Milan Skalský, Vladimír Bartoš a Zdeněk Polavka.

První utkání jsme hráli proti domácím hráčům, kteří postavili to nejlepší co měli. Na postup bylo potřeba uhrát čtyři body ze sedmi. Zápasy se vyvíjely jako na houpačce. Nějaký zápas jsme vyhráli, nějaký prohráli a také jsme jeden zápas vypůlili. Před poslední čtyřhrou jsme vedli 3,5 ku 2,5 což byla v nejhorším případě remíza a šlo by se do rozehrávky, která může dopadnou všelijak. Naštěstí náš foursome ve složení Josef Šulc a Aleš Krákora na 17. jamce nepřipustil další drama a zvítězil. Postupujeme do finále poměrem 4,5 ku 2,5. Zde nás podle předpokladů čekají borci ze Semil, kteří porazili Bechyni. Jako kapitán jsem ale našim hráčům věřil a pod pohrůžkou velkých trestů jsem je namotivoval ke skvělým výkonům. Moje přání bylo vyhrát minimálně 4 : 3, ale hráči se vydali ze všech sil a nakonec jsme zvítězili 6 : 1, což je náš historicky nejlepší výsledek. Pohár vezeme zpátky na Líšnici.

Tímto chci poděkovat všem za příkladnou reprezentaci klubu, ukázali jsme se jako dobrá parta, předvedli dobrý golf a užili jsme si také trochu legrace.

Příští rok se bude hrát v Semilech a tam to bude sakra těžké, tak doufám, že se podaří sestavit takto stejně soudržný tým jako letos.

 

Zdeněk Polavka

detail