Líšničtí senioři na MČR ve hře na jamky

Seniorské družstvo GKL na Mistrovství ČR ve hře na jamky v r. 2022

Ve dnech 13. – 15. června 2022 se konalo na hřišti ve Slavkově Mistrovství ČR seniorských družstev na jamky. Tohoto klání se účastní nejlepší seniorská družstva z celé republiky a naše líšnické družstvo je stálým členem této soutěže. Konkurence je obrovská, každý rok se objevují noví mladí senioři nad padesát let a kvalita startovního pole roste. O tom jsme se na vlastí kůži přesvědčili v minulém ročníku v r. 2021, kdy jsme vyhráli poslední zápas o udržení v této soutěži a obsadili poslední nesestupující místo.

Naše líšnické družstvo seniorů se mezi elitu probojovalo před šesti lety a v roce 2018 se dokonce stalo Mistry ČR družstev na jamky. Na základě loňského výsledku jsme nutně potřebovali družstvo posílit o kvalitní hráče, a jelikož vlastní líšnická seniorská základna nikoho kvalitního nevygenerovala, byl jsem nucen někoho najít a přesvědčit, aby za čest a slávu a také za vlastní peníze, pomohl Líšnici bojovat o přední příčky v tomto mistrovství. Podařilo se mi přesvědčit jednoho z nejlepších seniorských hráčů této republiky, pana Pavla Vilímovského, aby si za nás s námi letos tuto soutěž zahrál a Pavel mi účast v našem družstvu ve své slabé chvilce přislíbil a slovo dodržel. Do soutěže jsme teda nastupovali ve složení: Zdeněk Polavka, Luboš Hakl, Pavel Vilimovský, Vladimír Hepner, František Fodin, Pavel Švehla a náhradníci Aleš Vozka a Josef Šulc.

Nejdůležitější je vždy první utkání, které přinese buď uklidnění ze setrvání v této soutěži na příští rok, nebo nervozitu z hrozby možného sestupu. Našim prvním soupeřem byli domácí hráči ze Slavkova, kteří v loňském roce obsadili druhé místo. Vítězíme v poměru 3,5 – 1,5 a postupujeme do semifinále. Zde si už na nás brousili hole pánové z Hodkoviček. Tento velice vyrovnaný boj jsme dokázali vyhrát v poměru 3 – 2 a jsme ve finále soutěže, kde budeme bojovat o zlato. Našim soupeřem bylo družstvo GC Greensgate (Plzeň Dýšina) které vyhrálo loňský ročník. Boj byl urputný, za stavu 2 : 2 rozhodoval poslední zápas mezi naším Pavlem Švehlou a Václavem Fejtem z Greensgate. Stav utkání se měnil jak v přesýpacích hodinách. Chvilku my a chvilku oni ve vedení. Po osmnácti jamkách – stav nerozhodný. Jde se do rozstřelu na jedničku. Kdo ji zná tak ví, vlevo rybník, vpravo rybník, nervy pracují. Bohužel levý rybník se nám stává osudným a náš míček v něm končí. Ztrátu rány se už nepodařilo dohnat a tím pádem končíme v soutěži jako druzí. Ale stejně je to obrovský úspěch, vloni o sestup a letos o vítězství. Za námi skončily družstva Ostravy, Brna, Slavkova, PGA National, Hodkoviček a GC praha.

Rád bych poděkoval všem hráčům družstva Líšnice, kteří bojovali v těchto napínavých zápasech s velkým nasazením, kteří šíří povědomí o kvalitách našeho klubu, za příkladnou reprezentaci. Tam kde se objeví družstvo GKL se ví, že přijeli kvalitní a mnoha souboji ostřílení borci.

Všechny zdraví Zdeněk Polavka.

detail