Letnice x Zimnice - odehrán 10.turnaj

 

Letnice pomohly Zimnicím s vítězstvím

 

Líšnice již podesáté patřila Letnicím a Zimnicím, a to doslova. V extrémních vedrech v neděli 19. června totiž na golfové hřiště vyrazilo kromě nadšených golfistek opravdu už jen pár odvážných jedinců.

Dress code tradičního utkání, ve kterém Letnice nastupují v zeleno-černé kombinaci a Zimnice ctí modro-bílou, tentokrát nebyl s ohledem na rekordně vysoké teploty vyžadován. Hlavní organizátorky, Radky Čmolová a Vodičková, nechaly hráčkám volnou ruku (a díky tomu i holá ramena), v jakém oblečení zvládnou tropy a golf. Vizuální rozdíly mezi týmy byly setřeny i tím, že v zimě narozených hráček bylo méně, a tak jejich reprezentaci musely protentokrát posílit i dvě v létě narozené golfistky.

Los tomu chtěl, že za Zimnice nastoupila i obvyklá kapitánka „zelených“ Monika Vaňásek Hodinová. Také s jejím přispěním vyzněl konečný výsledek pro modro-bílé, které tak celkový stav snížily na 4:6. Společnými silami si oba týmy následně poradily i s vynikajícím cukrářským uměním Lenky Sojkové (z týmu Letnic J), která uctila desátý ročník turnaje dortem ve tvaru příslušné číslice.

I když se nedá předpokládat, že další vzájemné utkání se bude hrát v obdobných vedrech, Letnice slibují, že horkou půdu pod nohama budou mít příště Zimnice.

 

Alena Drtinová

detail