Hvězdičkový turnaj zná svého vítěze

25. ročník Hvězdičkového turnaje zná svého vítěze.

Ve dnech 4. a 5. září 2021 se na našem líšnickém hřišti hrál již 25. ročník Hvězdičkového turnaje.

Tento tradiční turnaj rotuje po hřištích Poděbrady, Semily, Bechyně a Líšnice. Hrají ho čtyři desetičlenná družstva mužů ve formátu tři foursomy a čtyři singly - to znamená, že se bojuje o sedm bodů. Z loňského ročníku, který se hrál v Bechyni, titul obhajovali semilští hráči, kteří nás porazili ve finále (viz. zpráva z utkání v r. 2020).

První den tedy hráli podle pořadí z minulého roku první se čtvrtým a druhý se třetím, to byly Semily vs. Bechyně a Líšnice vs. Poděbrady. Papírové předpoklady se vyplnily a do finále postoupili hráči Semil vítězstvím 5 : 2 a hráči Líšnice s vítězstvím 6,5 : 0,5.

O třetí místo se utkaly Poděbrady s Bechyní a celé utkání po výsledku 3,5 : 3,5 dospělo do rozstřelu na náhlou smrt. V takovém případě kapitán sestaví foursome z toho nejlepšího, co má k dispozici a tito hráči vyrazí pro rozhodující bod. Zde zabojovali hráči z Bechyně a na jamce č. 1 zařízli poděbradský foursome.

Boj o pohár začal už ráno při sestavování a nasazování jednotlivých hráčů do čtyřher a dvouher, včetně hracího pořadí. Semilští vždy sázeli na silné dvouhry a letos nás chtěli převést a posílili i čtyřhry, protože předpokládali, že i my budeme dávat nejsilnější hráče do dvouher. Ovšem naše trumfy právě byly ve dvou neporazitelných foursomech a další dva body jsme měli v plánu získat ve dvouhrách. Po rozlepení sestav jsme byli oba kapitáni překvapeni a vše bylo naprosto nerozhodné. Naše sestava: foursomy: Aleš Vozka - Karel Vopička, Zdeněk Polavka - Prokop Sedlák, Jan Bonaventura - Vladimír Bartoš. Do dvouher nastoupili: Luboš Hakl, Josef Šulc, Vladimír Hepner a Karel Řeřicha.

Začátek začal velice slibně, první bod získal Josef Šulc a vzápětí druhý bod foursome Polavka-Prokop. Ovšem semilští zabrali a srovnali na 2 : 2 vítězstvím nad dvojicí Bonaventura - Bartoš a nad Vladimírem Hepnerem. Další náš bod přinesl Luboš Hakl, ale soupeři vyhráli duel nad Karlem Řeřichou. Stav je 3 : 3 a o rozhodující bod bojuje naše velezkušená dvojice VV (Vozka-Vopička). Ovšem situace je jako na houpačce, chvíli oni, chvíli my a až před koncem t.j. po sedmnácté jamce vedeme o jednu a k vítězství stačí vypůlit osmnáctou jamku. Vypjatá atmosféra, vedro, vyčerpaní hráči a napjaté publikum sledovalo závěrečné rány. Dva hráči hrají stejně po pěti ranách a druzí dva jsou na greenu druhými ranami. Semilský hráč dvěma paty hraje par a všechno je na bedrech našeho Aleše Vozky. Dá dva paty a vyhrajeme, nedá a půjde do rozehrávky. Tato představa byla pro našeho hráče nepřijatelná, a proto dvěma paty ukončil toto nervy drásající utkání. Obrovský potlesk a radost. Opět po dvou letech máme na rok v držení pohár.

Všem hráčům chci poděkovat za obětavost, nasazení, skvělou atmosféru a výborné výkony.

Zdeněk Polavka - kapitán týmu GKL

detail