Vyzkoušen noční turnaj

Dámské osazenstvo výboru GKL přišlo s nápadem obnovit noční turnaj na Líšnici, tzv. „Nočník“, který se zde naposledy hrál v roce 2004. A protože jsou to dámy činu, podařilo se jim získat další nadšence, a tak v pátek 13. srpna v rámci zkušebního nočního turnaje setmělou Líšnicí opět létaly svítící míčky.

S pořádáním turnaje jsme neměli žádné zkušenosti, proto jsme sbírali rady od hráčů, kteří se účastnili dávných líšnických turnajů. Snažili jsme se neponechat nic náhodě a vše dobře připravit, naše snaha byla navíc podpořena i neskutečně krásnou teplou nocí (šťastný pátek 13. srpna).

Vybrali jsme formát Foursome 1x7 jamek (vynechány byly jamky č. 6 a 7) s tím, že dvojice bude vždy smíšená. Flighty byly losovány a z každé jamky startovaly dvě dvojice. Nikdo tak předem nevěděl s kým a z jaké jamky půjde. Hráči se scházeli od sedmé hodiny večer, aby začali výborným občerstvením. A přestože to chvilku vypadalo, že se nám naplánovaný model sestavení dvojic zhroutí, protože "došlo k výpadku jednoho muže", zachránil nás Alex Hepner, který dorazil do dvaceti minut po telefonátu, kdy jsme sháněli náhradníka z okolí (tímto mu ještě jednou moc děkuji). Poté tedy následovalo losování, probrala se pravidla hry a po setmění, tedy deset minut po deváté se odstartovalo. Turnaj trval necelé dvě hodiny, hráči, vybaveni „čelovkami“ a svítícími míčky podávali skvělé výkony a docházelo i ke kuriózním situacím. Po dohrání turnaje byl pro hráče připraven tradičně úžasný dort od Lenky Sojkové, tentokrát ve tvaru nočníku. Lenka dokonce upekla malé dortové nočníčky ve zlaté, stříbrné a bronzové barvě i pro vítězné dvojice. Bylo tedy oč bojovat.

Z vítězství a zlatých nočníků se tentokrát těšili Kim Hofmanová a Petr Vaňásek, stříbrný nočník si odnesla dvojice Natali Kamberská a Vladimír Sojka a bronzový nočník získali Jana Sojková a Karel Eisler.

A protože se turnaj opravdu vydařil ke spokojenosti všech účastníků, máme naplánováno tradici "Líšnických nočníků" obnovit.

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

detail