MČR seniorských družstev odehráno

Senioři GKL na Mistrovství České republiky seniorských družstev na jamky.

Ve dnech 14. - 16. června 2021 se konalo na golfovém hřišti ve Slavkově výše uvedené klání nejlepších seniorských družstev České republiky. Této soutěže se účastní šestnáct šestičlenných družstev mužů, která jsou rozdělena do dvou výkonnostních skupin po osmi družstvech a jedna skupina osmi družstev žen, která mají po čtyřech hráčkách. Letos se pokusily do této ženské skupiny probojovat i naše seniorky, ale ve velké konkurenci z celé ČR se jim to nepodařilo.

Naše mužské družstvo je pevně etablované v elitní skupině hrající o Mistra ČR a dokonce před čtyřmi lety se stalo i vítězem a tudíž Mistrem ČR družstev na jamky. Od té doby ale konkurence v seniorském golfu neuvěřitelně vzrostla, do seniorského věku se dostávají noví a výkonnostně zdatní hráči, což bohužel neplatí pro náš golfový klub. Hráčská úroveň se nesmírně zlepšila a kvalitu celé soutěže dokresluje to, že drtivá většina hráčů se pohybuje v HCP od jedné do šesti. Hráčů s HCP nad deset bychom hledali na prstech jedné ruky. Ovšem jamkovka je formát, kde velkou roli hraje zkušenost a pevné nervy, na což jsme se mohli vždy spolehnout, protože naši borci jsou těmito soutěžemi zoceleni.

 

K průběhu mistrovství.

Za náš klub nastoupili zkušení hráči Luboš Hakl, Zdeněk Polavka, Aleš Vozka, Vladimír Hepner František Foldin a Pavel Švehla. Opět, jako každý rok panovala vedra okolo 25 – 30 stupni a na tomto hřišti se není kde schovat. Zahajovací utkání bylo s družstvem z Brna, které jsme těsně prohráli 3 : 2. Druhé utkání bylo s omlazeným týmem z Ostravy. I zde po urputném boji tento mač skončil 3 : 2 pro naše soupeře. Tyto dvě porážky nás zařadily na sestupové místo z elitní skupiny a pro udržení bylo potřeba vyhrát poslední, třetí utkání. Naším soupeřem se také po dvou porážkách, stali hráči z Mariánských Lázní. Bylo to kdo z koho, nervy na prasknutí, protože jeden musel sestoupit a to se nám vážně nechtělo. Zápas jsme rozehráli velmi dobře. Po devíti jamkách jsme vedli ve foursomu i ve dvou singlech a další dva singly byly nerozhodně. Ovšem jamkovka je nevyzpytatelná a najednou vše bylo jinak. Do vítězství jsme dotáhli foursom a jeden singl, vedeme 2:0. Po chvíli je to 2 : 2, protože další singly prohráváme. Zbývá poslední rozhodující zápas. V něm je náš velmi zkušený hráč Luboš Hakl a proti němu hraje další legenda z Mariánek, Standa Kopejtko. Tři jamky před koncem vedeme o jednu jamku, ovšem na šestnátce chip „krtek“ dává šanci soupeři a ten ji beze zbytku využívá. Je srovnáno. Sedmnáctka je třípár přes vodu, soupeř netrefuje green a končí v rafu. Náš hráč je kousek před greenem ale jeho chip přeběhne green a je vedle soupeře. Nervy pracují, soupeř dá krátkou příhru, náš hráč přihraje cca 1m za jamku. Patuje soupeř na vítězství a nedává. Naše šance na vypůlení jamky je vysoká. Pat na vypůlení bohužel jenom olízl okraj a na osmnáctou jamku jdeme se ztrátou jedné jamky. Zápas se vyvíjí v náš neprospěch. Začíná soupeř a k našemu údivu posílá míč do vody. Máme šanci a na greenu musel Luboš dát dva paty k vítězství na jamce. Jeho příhra jamku přeběhla cca o 10 m a patoval z kopce. Situaci ustál a paty dal. Jde se do prodloužení na 19. jamku. Zbytek týmu čekal v klubovně jak to dopadne. Dlouho se nic nedělo o potom vidíme, jak se po této jamce hráči vrací a soupeř se drží za hlavu. Luboš jamku vyhrál a družstvo se udrželo v soutěži. Velká radost.

Celé mistrovství vyhrálo družstvo z Dýšiny, které porazilo místní hráče ze Slavkova. Proti slavkovským hráčům budeme příští rok zahajovat naše utkání a opět to bude velmi těžké.

Závěrem chci všem našim hráčům poděkovat za úsilí, které bylo potřeba vynaložit ve všech zápasech, které jsou skutečně rok od roku těžší.

Děkuji

Zdeněk Polavka – kapitán seniorů

detail

Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id TOURNAMENT_LIST