Líšnické družstvo seniorů má 4.místo v MČR na jamky

Seniorské družstvo GKL na Mistrovství ČR ve hře na jamky

Ve dnech 22. – 26. června 2020 se konalo na hřišti ve Slavkově Mistrovství ČR seniorských družstev na jamky. Tohoto klání se účastní nejlepší seniorská družstva z celé republiky, která si vybojovala možnost startu na tomto turnaji. Konkurence je obrovská, každý rok se objevují noví mladí senioři nad padesát let a kvalita startovního pole roste. Letošního ročníku se účastnilo 8 družstev v Mistrovství ČR a 8 družstev v Poháru ČR což je souběžná soutěž, ze které vítěz má právo startovat příští rok mezi elitními družstvy v Mistrovství ČR a naopak, z Mistrovství poslední sestupuje do Poháru. Pro představu o kvalitě hráčů, ze 109 mužů jich 73 mělo singl hendikep.

Naše líšnické družstvo seniorů se mezi elitu probojovalo před pěti lety a v roce 2018 se dokonce stalo Mistry ČR družstev na jamky. Do soubojů letošního ročníku jsme vstupovali z 5. místa a náš první soupeř byli hráči GC Brno. Měli jsme jim co oplácet, protože v loňském roce nám uštědřili porážku a byli jsme nuceni hrát o záchranu. Hraje se jedna čtyrhra a čtyři dvouhry celkem o pět bodů. První utkání je nejdůležitější, protože z něj tým postupuje buď do semifinále a hraje o titul, nebo bude bojovat o záchranu v soutěži. Do čtyrhry jsme nasadili překvapivou a silnou dvojici Luboš Hakl a Vláďa Hepner s cílem získat důležitý první bod. To se také podařilo, ovšem první dvě dvouhry jsme prohráli, byť jednu smolně na 19. jamce. Čtvrtý singl šel opět za námi a stav byl vyrovnán na 2 : 2. Postupové drama vyvrcholilo na 17. jamce, kde náš hráč dokázal soupeře udolat a mohli jsme slavit postup do semifinále.

O postup do finále jsme hráli s lídrem soutěže, družstvem Hodkoviček, loňským vítězem. Opět jsme vsadili na silný foursome tentokrát ve složení Aleš Vozka a František Foldin. Opět jsme vyhráli a vedeme 1 : 0. Situace se opakuje, dva singly prohráváme a jeden vyhráváme a stav je 2 : 2. Rozhoduje poslední dvouhra, která po 18. jamce pokračuje do rozhodnutí. Bohužel na 19. jamce díky zahranému birdie vyhrál hráč Hodkoviček. Opět jsme sehráli neuvěřitelně napínavý zápas.

Třetí den hrajeme o třetí místo s místními hráči GC Auterlitz. Silný foursome opět vítězí tentokrát po velkém boji na 18. jamce. Získáváme i 2. bod z první dvouhry. Ovšem další dva body rychle získal soupeř a opět drama vrcholí. Na 17. jamce domácí hráč dává neuvěřitelný nahrávaný cca dvanáctimetrový pat a místní davy bouří (jako na Ryder Cupu v televizi). 18. jamka se musela vyhrát a šlo by se do prodloužení. Bohužel druhá rána šla do bunkeru, soupeř zahrál chip a pat a zápas jsem bohužel prohrál. Celkově jsme prohráli 3 : 2 a skončili na 4. místě. O jedno místo lépe než vloni a paradoxně na 5. místě skončil GC Brno se kterým budeme opět hrát v r. 2021 první zápas.

Rád bych poděkoval všem hráčům družstva Líšnice, kteří bojovali v těchto napínavých zápasech s velkým nasazením, kteří šíří povědomí o kvalitách našeho klubu, za příkladnou reprezentaci. Tam kde se objeví družstvo GKL se ví, že přijeli kvalitní a mnoha souboji ostřílení borci.

Za seniorské družstvo Líšnice se rvali: Aleš Vozka, Luboš Hakl, František Foldin, Vladimír Hepner, Marek Černý a Zdeněk Polavka.

Všechny zdraví Zdeněk Polavka.

detail

Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id TOURNAMENT_LIST