Netradiční turnaje

aneb jak jsme kdysi hrávali

VÍCE

Hvězdičkový turnaj v Semilech

Ve dnech 21. a 22. září se konal na hřišti v Semilech již 23. ročník Hvězdičkového turnaje. Tento historický turnaj čtyř golfových klubů se hraje v přátelské atmosféře, nastupují hráči všech výkonnostních skupin a především jde o setkání starých známých, kteří se ve většině případů vidí pouze na tomto turnaji. Turnaj byl založen před 23 lety golfovými kluby z Bechyně, Poděbrad, Semil a Líšnice. Na těchto hřištích se také střídavě hraje o velký putovní pohár pro vítěze. V roce 2017 se turnaj konal u nás v Líšnici a naše domácí družstvo vyhrálo. V roce 2018 se nám podařilo v Poděbradech opět zvítězit. Letos jsme chtěli završit hattrick a obhájit potřetí za sebou vítězství. Formát hry je takový, že se hrají tři čtyřhry a čtyři singly, celkem jde o sedm bodů. V prvním kole jsme jako obhájci trofeje hráli s družstvem z Bechyně, které se umístilo v r. 2018 na čtvrtém místě. Podle předpokladů jsme Bechyňáky  udolali v poměru 5,5 : 1,5. V druhém zápase Semily vyhrály nad Poděbrady 4 : 3. Ve finále jsme nastoupili proti Semilům, kterým hrálo vše do karet - znalost hřiště, silní domácí hráči, nádherné počasí a dobrý los. Bohužel všechny tyto okolnosti a hlavně bezchybná hra soupeřů zapříčinila naši porážku v poměru 4,5 : 2,5. Pohár zůstává na rok v Semilech, v nás všech však zůstaly vzpomínky na krásné chvíle strávené na pěkném a sluncem zalitém semilském hřišti. Příští rok se hraje v Bechyni a tam se pokusíme pohár získat zpět.

Hráli jsme v této sestavě: Prokop Sedlák, Petr Gottwald, Karel Vopička, Aleš Vozka, Jiří Vozka, Jiří Kubišta, Petr Šamánek, Vladimír Hepner, Josef Šulc, Tomáš Fejfar, Jan Bonaventura, Pavel Tichý a Zdeněk Polavka.

Poděkování za reprezentaci líšnického golfového klubu patří všem zúčastněným hráčům.