Tým Líšnice vítězem Mistrovství ČR seniorských družstev na rány

Gratulujeme našim vítězům!

Ve dnech 26.8. a 27.8.2019 se na hrišti Kunětická Hora konalo Mistrovství České republiky seniorských družstev na rány.

Po loňské neúčasti líšnického družstva, kdy jsme nedali dohromady dostatečně silný kádr hráčů, jsme se letos domluvili, že do tohoto turnaje půjdeme. Svou roli také sehrálo "pouze" (co by za něj jiní dali) páté místo na MČR seniorských družstev na jamky z Austerlitzu. Na tomto mistrovství se hraje v několika věkových kategoriích. My jsme hráli v kategoriích 50+ a zároveň dva hráči spadali do kategorie 65+ . Tyto soutěže se vyhlašovali samostatně ačkoliv se hrálo v jednom družstvu společně. Za družstvo Líšnice hráli Zdeněk Polavka, Luboš Hakl, Aleš Vozka, Věroslav Rajchrt a František Foldin. Soutěž se hraje tak, že první den se hrají foursomy, kdy se zapisuje lepší výsledek na jamce. Druhý den se hraje na rány, kdy se počítají výsledky všech hráčů družstva. Celkové umístění je potom podle součtu ran z obou kol. V tomto formátu hry je rozhodující právě výsledek druhého dne, kde se trestá každá chyba, což se potvrdilo po ukončení hry.

Po prvním dnu jsme zapisovali výsledky 79 a 78 ran a zařadili se na 5. místo se ztrátou 7 ran na vedoucí Hodkovičky. Na ostatní družstva byla ztráta minimální, od 1 do 3 ran. Druhý den jsme zapisovali 78, 80, 81, a 82 ran což nás s přehledem katapultovalo na druhé místo za Hodkovičkami. Ovšem potom se stalo něco nepředvídaného a zároveň se tímto potvrdilo, že je potřeba pečlivě vše zkontrolovat. Po odevzdání výsledků, podepsání skórkaret, jeden hráč Hodkoviček podepsal nižší skóre než zahrál a nemohlo následovat nic jiného než diskvalifikace. Tím smutnější, že jeden výsledek vyřadil ze hry celé družstvo. Touto fatální chybou soupeřů jsme se posunuli na 1. místo a stali se Mistry České Republiky seniorských družstev na rány.

V druhé kategorii 65+ kde družstvo tvořilo dva hráči (Věroslav Rajchrt a František Foldin) se počítali výsledky těchto hráčů samostatně. Zde měli naši reprezentanti opět největší konkurenci v hráčích z Hodkoviček, kdy po prvním dni byl stav nerozhodný 79 ku 79 ranám. Ovšem po druhém dnu naši zabrali a vyhráli s rozdílem 18 ran nad Ostravou, která se posunula na druhé místo. Takže jsme ovládli i kategorii 65+ a zde se také stali Mistry České Republiky seniorských družstev na rány.

Líšnice ovládla Kunětickou Horu v mužském seniorském golfu.

Všechny výsledky naleznete zde a pár fotografií níže.

Tímto chci zároveň poděkovat všem našim hráčům za příkladnou reprezentaci líšnického klubu.


Zdeněk Polavka - kapitán družstva seniorů

detail