Přátelské utkání mezi Líšnicí a Motolem

V sobotu 22.6.2019 se odehrálo tradiční přátelské utkání mezi hráči Golfového klubu Líšnice a Golf clubu Praha.

Toto utkání se hraje tak, že každý klub sestaví pět týmů a v každém z nich jsou čtyři hráči, kteří se utkají v jamkovce. Hrají týmy mužů, žen, mládeže, seniorů a vedení klubů. Stojí proti sobě dva singly a jeden foursome. Zvítězí to družstvo, kterému vyhraje více týmů.

Družstvo Líšnice bylo připraveno, ale hráči Motola přijeli ve skvělé formě. Startovalo se za krásného počasí a atmosféra mezi hráči byla výborná. První šli do boje muži. Tým Líšnických mužů podlehl hráčům z Motola výsledkem 2:1. Druhé startovaly ženy a ty výsledek obrátily. Hráčky Líšnice zvítězily 2:1. Mládež Motola se vrátila z golfového soustředění a byla hodně nadupaná. Naši mladí statečně bojovali, ale Motolští je porazili výsledkem 3:0. V kategorii seniorů zvítězila Líšnice výsledkem 2,5:0,5, takže výsledek utkání byl zatím nerozhodný. Záleželo na tom, jak dopadne hra mezi vedením klubů. První hru vyhrál hráč Motola, druhou pak hráč Líšnice, takže zase nerozhodně. Teď už zůstalo rozhodnutí jen na posledním flajtu, který hrál foursome a byli v něm nasazeni prezidenti obou klubů. Bylo to napínavé utkání, ve kterém se výsledek nedal předem odhadnout. Štěstí však přálo domácím hráčům a tak se tým Líšnice mohl nakonec radovat z vítězství. Vedení klubů skončilo výsledkem 2:1. Celkově tedy hráči Líšnice zvítězili 3:2 a mohli se tak radovat z putovního poháru, který teď na rok zůstane u nás v klubovně.

Děkujeme všem hráčům, kteří se turnaje zúčastnili a reprezentovali tak své kluby.

Příští rok se přátelské utkání hraje v Motole, tak uvidíme, jestli Líšnice dokáže vítězství obhájit a nebo pohár poputuje do Motola.

Fotky z turnaje naleznete zde.

detail