Hvězdičkový turnaj - obhajoba vítězství

Ve dnech 29. a 30. září 2018 se uskutečnil na hřišti v Poděbradech již 22. ročník Hvězdičkového turnaje.

Není v tomto státě mnoho turnajů které se mohou pochlubit takto dlouhou tradicí. O to více mě mrzí skutečnost, že mnoho našich klubových hráčů nemá zájem obětovat sobotu nebo neděli k reprezentaci našeho klubu. Dát dohromady deset hráčů nad 35 let stojí mnoho přemlouvání a nejistoty do poslední chvíle, kdo na utkání pojede. Na letošní výjezd do Poděbrad se nakonec podařilo sestavit velmi silný tým spolehlivých matadorů ve složení, Karel Vopička, Jiří a Aleš Vozkovi, Prokop Sedlák, Marek Babšický, Vladimír Hepner, Jiří Žampach, Petr Hlista, Pavel Tichý, Tomáš Fejfar a Zdeněk Polavka.

Krátce ke vzniku tohoto turnaje. V dávných dobách (před 22 lety) se čtyři kluby s devítijamkovými hřišti domluvily k přátelskému utkání v jamkové hře, kdy se místo konání postupně střídá mezi Líšnicí, Poděbrady, Semily a Bechyní. Družstvo tvoří vždy deset mužů ve věku nad 35 let, hrají se čtyři dvouhry a tři čtyřhry. Po loňském úspěchu, kdy jsme hráli u nás doma a vyhráli pohár pro vítěze, jsme chtěli obhájit prví místo a opět mít tento veliký pohár vystavený v naší klubovně.

V sobotu 29. jsme zahájili celý turnaj proti družstvu z Bechyně a podařilo se nám zvítězit v poměru 5 : 2. V neděli už šlo do tuhého, protože o vítězství jsme se utkali s domácím družstvem z Poděbrad, kteří v dramatickém sobotním utkání zvítězili 3 : 2 nad Semilama. Poděbradské hřiště je v lese, samá voda a je potřeba hrát přesné rány. Tato skutečnost nahrávala domácím, ale my jsme se nedali. V dramatickém utkání, kdy některé duely došly až na 17. a 18. jamky, se nám podařilo domácí borce udolat, nepříznivé stavy otočit a nakonec jsme zvítězili v poměru 5 : 2.

Pohár vezeme zpět na Líšnici.

Atmosféra tohoto čtyřutkání byla jako vždy přátelská, počasí bylo exkluzivní. Příští ročník se bude konat v Semilech, kam nás semilský prezident golfového klubu pan Tomáš Kraus všechny pozval.

Tímto ještě jednou děkuji všem našim hráčům za příkladné výkony a bezchybnou reprezentaci našeho klubu.

Zdeněk Polavka - kapitán hvězdičkového družstva

Fotografie z utkání naleznete ve FOTOGALERII.

detail