Senioři GKL jsou Mistry ČR

Ve dnech 25. - 27. června 2018 se konalo Seniorské Mistrovství České Republiky družstev na jamky.

Do této soutěže se naše družstvo probojovalo z kvalifikace před čtyřmi lety a v loňském roce poprvé bralo medaile za třetí místo. Letošní cíl byl jasný, dostat se do finále. Golfové kluby, které se probojovaly do této soutěže, berou tato prestižní klání zodpovědně a posílají do bojů o vítězství své nejlepší hráče. Což my také. Mistrovství se hraje na těžkém hřišti ve Slavkově a letos jsme zažili počasí všeho druhu. První den přeháňky, druhý den vedro a třetí den silný vítr.

Hráli jsme ve složení Karel Vopička, Luboš Hakl, Zdeněk Polavka, Vladimír Hepner, Aleš Vozka, Josef Šulc a František Foldyn. Soutěž se hraje ve formátu jedna čtyřhra a čtyři singly a k vítězství je potřeba získat tři body. Podle umístění z roku 2017 jsme v prvním zápase měli za soupeře družstvo z Ostravy. Po drtivém finiši, kdy už to s námi vypadalo nahnutě, jsme uhráli potřebný třetí bod a zvítězili 3 : 2. Postupili jsme a dalšími soupeři bylo domácí slavkovské družstvo s perfektní znalostí terénu. Těžký soupeř a za stavu 2 : 2 a po 18 jamkách v pátém utkání nerozhodně, se šlo do rozstřelu na náhlou smrt. První jamka - nerozhodně, druhá - nerozhodně, třetí - obrovská klika, po nepovedeném drivu žabička z rybníka - nerozhodně, čtvrtá jamka - 5 m pat, birdie - vítězství a jsme ve finále. Zde na nás čekalo družstvo Motola, které překvapivě vyřadilo favorizovaný tým Hodkoviček. V silném větru jsme v 8.10 hod. začali boj o vítězství. Prvních devět jamek se zápasy (kromě jednoho, kde nebylo pochyb o naší výhře) přelévaly z jedné strany na druhou a vše bylo otevřené. Ovšem náš soustředěný nápor soupeř neustál, získali jsme ve třech zápasech rozhodující náskok a ten jsme udrželi až do konce. Vítězíme 4 : 1  a jsme Mistry České Republiky v družstvech na jamky. Tento náš úspěch je první v celé historii pořádání tohoto Mistrovství ČR seniorských družstev. Získáváme na rok putovní pohár, kde bude navždy vyryto 2018 - Golfový klub Líšnice. Pohár bude vystaven v naší klubovně.

Chtěl bych, jako samozvaný kapitán seniorského družstva, poděkovat všem hráčům za zodpovědný přístup, kdy i zranění bojovali za Líšnici ze všech sil. Zejména Karel Vopička, krvavý palec a Aleš Vozka, zablokovaná záda. Můj obdiv také zaslouží Vladimír Hepner, který ve finále smetl Oldu Gregora z Motola, což jsem nečekal. No, a zkušení matadoři a stálice našeho týmu Luboš Hakl, Franta Foldin a já jsme nezklamali a soupeře drtili svou precizní hrou.

Obhajoba příští rok bude velmi těžká, protože v našem klubu nejsou noví, mladí a výkonní senioři, kteří by mohli naše družstvo posílit, což se děje u většiny ostatních klubů. Třeba tento úspěch vzbudí u některých líšnických seniorů zájem o reprezentaci našeho klubu a zapojí se do seniorských soutěží.

Zdeněk Polavka

detail