Soutěžně společenský víkend na Líšnici

O víkendu 14. a 15. října za překrásného počasí, se na našem hřišti uskutečnily dvě sportovní a jedna sportovně-společensko-klubová soutěž. Nejdříve se v sobotu 14.10. hrál Líšnický Foursome. Tohoto formátu hry se zúčastnilo 22 hráčů. Hrálo se na rány s odpočtem hendikepů. Klasický foursome (bez výběrového drivu) prověří psychickou odolnost hráčů, protože vědomí toho, že moje rána připraví pozici pro mého spoluhráče, je velmi svazující. Většinou to skončí nějakým roštím nebo podobnou lahůdkou. Výkony byly nakonec velmi vyrovnané a čtyři nejlepší dvojice skončily se shodným výsledkem 79 ran. Potom rozhodoval nejnižší hendikep dvojice a ten určil pořadí. Na třetím místě se umístili David a Josef Vaclovi, na druhém místě skončili Vladimír Hofmann a Zdeněk Polavka a vítězství připadlo Heleně a Kim Hofmanovým.

V neděli 15.10. se konaly na hřišti dvě akce. Nejdříve byl odstartován 2. meziklubový zápas mládeže mezi Líšnicí a Golfovou akademií Nikonu. Zde jsme obhajovali loňské vítězství a naší mládeži se podařilo opět zvítězit a udržet putovní pohár na Líšnici do příštího roku. Gratulace.

Po mládeži se prostory klubovny, parkoviště a terasy zaplnily velkým množství osob v oranžových a žlutých reflexních vestách. Náhodný návštěvník by usuzoval na školení pracovníků Technických služeb, ale jejich pracovní pomůcky tomu neodpovídaly. Při bližším zkoumání  se ukázalo, že se jedná výhradně o členky našeho klubu, označené dle období svého narození a rozdělené na Letnice a Zimnice. Takové množství hráček našeho klubu na jednom místě a v jeden čas, se vidí jen dvakrát do roka. A skutečně v těchto slušivých vestičkách, po rozlosování do dvojic, dámy vyrazily na hřiště. Systém soutěže mezi oběma skupinami byla jamková hra - fourball, kdy se počítal součet ran obou hráček a ani birdie nemuselo vyhrát jamku. Také se soutěžilo o longesta i nearesta a pořadatelky Radka Čmolová a Kim Hofmanová ve spolupráci s dalšími dobrovolnicemi přichystaly pro oba týmy nádherné dorty, pekáče buchet, zkrášlující ceny a putovní zelené sako na které se budou věšet kokardy vítězného uskupení. Longest i nearest vyhrála Zimnice Natali Kamberská. Celkové vítězství, si jako na jaře, odnesly hráčky z uskupení zvané Letnice a zelené sako si oblékla jejich zástupkyně, paní Věra Babšická. Úspěch Letnic připisuji tomu, že skutečně tento den bylo nádherně a teplo a doporučil bych Zimnicím, aby si na další utkání zajistili sobě vlastní počasí. Uvidíte, že ve sněhu, větru a zimě se naděje soupeřek rozplynou jako ranní mlhy nad hřištěm.

Je vidět, že když se najde pár ochotných lidí zorganizovat podobnou společenskou akci, tak to jde, účast byla veliká, atmosféra sqělá a také si všichni užili i toho golfu.

Děkuji též všem, které se podílely na zdárném průběhu této akce a přeji úspěšné pokračovaní i v dalších letech a třeba se i někdo z mužské populace našeho klubu chytne za nos a zkusí zorganizovat něco podobného.

Zdeněk Polavka

Další fotografie najdete ve FOTOGALERII.

detail