« PŘEDCHOZÍ 01 .. 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 , 74 .. 141 DALŠÍ »

Setkání členů Síně slávy ČGF se uskutečnilo opět v Lišníci

FOTOGALERIE

Posedmé se uskutečnilo setkání členů Síně slávy České golfové federace. A jak velí tradice – sešli se 10.10. v 10:00 na obvyklém místě: v areálu Golfového Klubu Líšnice.

Součástí setkání na závěr sezóny je pravidelně diskuze o aktuálních informacích a novinkách uvnitř golfového prostředí, ale rovněž debata o návrzích na možné nové členy Síně slávy ČGF, ovšem žádný návrh z jednání tentokrát nevzešel.

Nezvykle teplé a slunečné říjnové počasí umožnilo společný oběd na terase, ještě předtím v ranní mlze několik účastníků okusilo zdejších devět jamek.

Setkání se zúčastnila pětice členů Síně slávy (Pavel HepnarVáclav Janoušek, Prokop SedlákMilan VeselýKarel Vopička), ČGF zastupovali prezident ČGF Zdeněk Kodejš, viceprezident Vladimír Bouček, členové výboru Maria Stilerová, Aleš LibecajtDominik MaršíkMichal Rulák, za sekretariát Martina Fulínová a sportovní ředitel Luboš Klikar. Role hostitele se ujal místní manažer Karel Kubata.

Mistrovství GKL na jamky 6.-7.10.2018

O víkendu 6.-7.10. 2018 proběhlo mistrovství našeho klubu na jamky. Do tohoto mistrovského turnaje se nominovali hráči z předešlého turnaje Mistrovství klubu na rány.

Sobotní ráno 6.10. mělo chladný, ale příjemný nádech krásného podzimního dne. Do tohoto rána vyrazili nejlepší hráči a hráčky našeho klubu sehrát mistrovský turnaj, kde se ve dvou kolech  rozhodlo o postupujících do nedělních závěrečných bojů.

Nedělní ráno bylo opět vlídné ke golfové hře a nastoupivší dvojice předváděli krásnou golfovou hru.

V pánské části soutěže si výborně oba dva dny vedl pan Josef Kubíček, který tento turnaj jednoznačně vyhrál. Na druhém místě se umístil po dobrém výkonu Karel Eisler  a na třetím místě pan Zdeněk Polavka.

V dámské části turnaje předvedli hráčky také výborné výkony a turnaj vyhrála Natali Kamberská, na druhém místě se umístila Denisa Pavlíková a na bronzovém stupínku skončila Kim Hofmanová.

Všem účastníkům soutěže a především vítězům blahopřejeme.

Karel Kubata

Hvězdičkový turnaj - obhajoba vítězství

FOTOGALERIE

Ve dnech 29. a 30. září 2018 se uskutečnil na hřišti v Poděbradech již 22. ročník Hvězdičkového turnaje.

Není v tomto státě mnoho turnajů které se mohou pochlubit takto dlouhou tradicí. O to více mě mrzí skutečnost, že mnoho našich klubových hráčů nemá zájem obětovat sobotu nebo neděli k reprezentaci našeho klubu. Dát dohromady deset hráčů nad 35 let stojí mnoho přemlouvání a nejistoty do poslední chvíle, kdo na utkání pojede. Na letošní výjezd do Poděbrad se nakonec podařilo sestavit velmi silný tým spolehlivých matadorů ve složení, Karel Vopička, Jiří a Aleš Vozkovi, Prokop Sedlák, Marek Babšický, Vladimír Hepner, Jiří Žampach, Petr Hlista, Pavel Tichý, Tomáš Fejfar a Zdeněk Polavka.

Krátce ke vzniku tohoto turnaje. V dávných dobách (před 22 lety) se čtyři kluby s devítijamkovými hřišti domluvily k přátelskému utkání v jamkové hře, kdy se místo konání postupně střídá mezi Líšnicí, Poděbrady, Semily a Bechyní. Družstvo tvoří vždy deset mužů ve věku nad 35 let, hrají se čtyři dvouhry a tři čtyřhry. Po loňském úspěchu, kdy jsme hráli u nás doma a vyhráli pohár pro vítěze, jsme chtěli obhájit prví místo a opět mít tento veliký pohár vystavený v naší klubovně.

V sobotu 29. jsme zahájili celý turnaj proti družstvu z Bechyně a podařilo se nám zvítězit v poměru 5 : 2. V neděli už šlo do tuhého, protože o vítězství jsme se utkali s domácím družstvem z Poděbrad, kteří v dramatickém sobotním utkání zvítězili 3 : 2 nad Semilama. Poděbradské hřiště je v lese, samá voda a je potřeba hrát přesné rány. Tato skutečnost nahrávala domácím, ale my jsme se nedali. V dramatickém utkání, kdy některé duely došly až na 17. a 18. jamky, se nám podařilo domácí borce udolat, nepříznivé stavy otočit a nakonec jsme zvítězili v poměru 5 : 2.