« PŘEDCHOZÍ 01 , 02 , 03 , 04 , 05 , 06 , 07 , 08 , 09 , 10 .. 58 DALŠÍ »

Sportovní výsledky našich družstev

FOTOGALERIE

V letošním roce přihlásil Golfový klub Líšnice do celostátních soutěží družstva žen, mužů a seniorů. Opět se nepodařilo sestavit ani jedno družstvo mládeže.

Družstvo žen hraje druhou nejvyšší celostátní soutěž a to je I. Liga. Tato soutěž zahajovala 10. června 2017 na Karlštejně. Za naše družstvo hrají Kim Hofmanová – kapitánka, Lenka Pavlíková, Anna Urešová a sestry Hradečné, Amálie a Kateřina. Po úvodních dvou kolech, které se hrají na rány, jsme skončili na 11. místě. Druhá část se hraje další tři dny, kdy první den se ještě hraje na rány a druhý a třetí den se hraje na jamky o konečné umístění ve skupině, kde první postupuje do vyšší soutěže a poslední sestoupí do nižší soutěže. Tyto boje vypukly 21.7. na těžkém hřišti v Sokolově. Po kole na rány naše děvčata obsadila 10. místo a v sobotu 22. července šla do souboje o udržení s družstvem ze Staré Boleslavi. V tomto utkání děvčata zabojovala a zvítězila 2 : 1. Vítězné body uhrála čtyřhra ve složení sester Hradečných a druhý bod uhrála Lenka Pavlíková. V neděli 23.7. se hrálo o konečné pořadí ve skupině a to o 9. nebo 10. místo. Ve zhoršeném počasí naše děvčata hrála proti družstvu GC Alfrédova a toto utkání jsme bohužel prohráli poměrem 3 : 0. Nicméně vítězstvím v sobotu, naše družstvo obhájilo svoji účast ve druhé nejvyšší soutěži ČR. Velká gratulace.

Družstvo mužů hraje II. celostátní ligu a první dvě kola se hrála 10. a 11. června na novém a neznámém hřišti Barbora za Teplicemi. Družstvo mužů hraje ve složení Josef Kubíček – kapitán, Tomáš Jucovič, Karel Eisler, Albert Zajíček, Vladimír Hepner, Luboš Hakl a Zdeněk Polavka. Toto hřiště nás značně potrápilo, protože první den se nikomu z našich hráčů nepodařilo zahrát pod 80 ran a celkově jsme zahráli 419 úderů. Druhý den jsme hru trochu vylepšili, celkem jsme zahráli 407 ran a po této základní části jsme byli na průběžném šestém místě. Toto šesté místo neumožňuje hrát o postup do vyšší soutěže takže úkol byl jasný, ve třetím kole se posunout na minimálně čtvrté místo. Druhá část soutěže se hrála ve dnech 21. – 23. července na hřišti v Lipencích. Toto hřiště všichni naši hráči dobře znají a na výsledku prvního dne na rány to bylo znát. Zahráli jsme v součtu nejlepší výsledek ze všech zúčastněných družstev a to 384 ran a poskočili na pěkné třetí místo. Zapisovali jsme výsledky 72 ran Albert Zajíček, 75 ran Karel Eisler, 77 Tomáš Jucovič, 77 ran Zdeněk Polavka a 83 ran Luboš Hakl. A šlo se do boje o postup do finále proti družstvu z Bitozevse. Utkání zahajovala čtyřhra ve složení Josef Kubíček a Vladimír Hepner. Tato čtyřhra dotáhla svoje utkání do vítězného konce společně s dvouhrou Zdeňka Polavky. Měli jsme dva body a potřebovali k postupu ještě jeden. Další dva zápasy hrané Karlem Eislerem a Lubošem Haklem skončili ve prospěch soupeře. Bylo srovnáno 2 : 2 a všichni se soustředili na poslední utkání Tomáše Jucoviče. Tomáš si udržoval do 12. jamky náskok tří jamek ale potom přišla krize, ztracený míč, pár nepřesných ran a záhy prohrával o jednu jamku. Na 16. jamce zabral, vyhrál ji a srovnal stav zápasu na nerozhodně. Bohužel na 17. jamce, po skvělém drivu na 70 m od greenu se mu druhá rána nepovedla a skončila v písku. Prohráváme o jednu. Jde se na 18. jamku. Soupeř minul green, Tomáš je na greenu. Příhra soupeře končí cca 3 m za jamkou. Tomáš dává dva paty a vše je na soupeři. Jeho pat obkrouží jamku o 360 ° a padá dovnitř. Drama končí naší těsnou prohrou 3 : 2. V neděli 23. července hrajeme o třetí místo s družstvem z Konopiště. V neděli před utkáním jsme se dozvěděli, že soupeři chybí jeden hráč a tudíž vedeme 1 : 0. S tímto vědomím se hraje uvolněně, v pohodě a bylo to na našich výkonech znát. Jako první své utkání vyhrál Zdeněk Polavka už na 13. jamce 6 : 5. Vzápětí na této jamce výsledkem 7 : 5 své vítězné utkání skončil Tomáš Jucovič a bylo rozhodnuto. Vedeme 3 : 0 a zbylé zápasy se nedohrávají ale půlí. Celkové vítězství je 4 : 1, jsme třetí ve skupině.

Družstvo seniorů má za sebou zatím MČR na jamky které se hrálo ve dnech 6. – 8. června tradičně na hřišti ve Slavkově u Brna. V loňském roce jsme obsadili šesté místo a pro letošek byl cíl jasný. Umístit se na stupních vítězů. První zápas jsme hráli proti družstvu z Ostravy, které jsme vyhráli 3 : 2. Dalším našim soupeřem bylo silné družstvo z Mariánských Lázní. Zde jsme bohužel 3 : 2 prohráli a byl před námi zápas o třetí místo. Čekal nás další západočeský silný soupeř a to družstvo z Karlových Varů. Toto stále vyrovnané utkání jsme nakonec na 18. jamce vyhráli a výsledkem 3 : 2 a obsadili konečné 3. místo. Vítězem MČR družstev na jamky se opět stalo družstvo Hodkoviček, které ve finále porazilo Mariánské lázně.

Další důležitá seniorská soutěž je MČR družstev na rány která se hraje ve dnech 30. – 31. srpna na hřišti ve Mstěticích. Zde obhajujeme 1. místo z roku 2016 ve kterém jsme se stali Seniorskými Mistry České Republiky družstev na rány. Držte nám palce .

Zdeněk Polavka

Letní tréninky mládeže

Vážení rodiče,

dovolujeme si Vám nabídnout možnost tréninků na letní období (červenec a srpen). Jedná se o dvě varianty: samostatná tréninková lekce a nebo hra na hřišti spojená s tréninkem. V případě zájmu se prosím hlaste přímo k jednotlivému trenérovi (Pavel Máj, František Lébl, Monika Hodinová). Platba kurzů probíhá v den realizace přes recepci GKL. Variantu ceny vám upřesní váš trenér dle počtu přihlášených dětí.

 

Nabídka

Obsah programu

Cena 2 děti

Cena 3-4 děti

Tréninková lekce

90 min, dle dohody

400 Kč

300 Kč

Hra na hřišti s tréninkem

Předpokládaný průběh 3 hod

- Rozehrání 30 min

- Hra na hřišti 6/9 jamek

- Rozbor hry / trénink 55 min

900 Kč

700 Kč

*Green fee není v ceně kurzů (pro nečleny)

*Kurzy se otevírají od minimálního počtu 2 dětí

Kontakty na trenéry:

Pavel Máj

605 244 429

pavel.maj.golf@gmail.com

František Lébl

602 619 872

lebl.scorecards@seznam.cz

Monika Hodinová

777 221 967

uriash@volny.cz

XXIV. ročník Memoriálu Hanno Tondera

FOTOGALERIE

V sobotu 3. června 2017 se za krásného počasí uskutečnil již XXIV. ročník Memoriálu Hanno Tondera. Tohoto tradičního turnaje se zúčastnilo 33 hráčů ve třech kategoriích. Turnaj se hraje, jak je zvykem, zásadně na rány a proto obdiv patří hlavně hráčům s vyššími hendikepy, kteří musí jamku dohrát za každé situace. Před a hlavně po turnaji jsme si poslechli několik historek ze života Hanno Tondera. S těmito historickými zajímavostmi nás seznámil pan Prokop Sedlák, který se s Hanno Tonderem znal osobně a který také na závěr sklidil od hráčů hlasitý potlesk.

K výsledkům. V kategorii Muži HCP 0 - 18,4. Zde po vyrovnaném boji zvítezil Jaroslav Spozdil před Josefem Kubíčkem se shodným počtem ran 73. Třetí se umístil Zdeněk Polavka se 78 ranami. V kategorii Muži HCP 18,5 - 36 zvítězil Alexander Eltsov před Romanem Wurstem a Miloslavem Boučkem. V kategorii Žen HCP 0 - 36 se s velkým náskokem jako první umístila Kim Hofmanová před Monikou Hodinovou a Evou Tichou.

Turnaj proběhl za krásného počasí, hriště bylo v perfektním stavu, po hře jsme dostali dobrý oběd a tak tento příjemně strávený den byl všemi hráči hodnocen velmi pozitivně.

Zároveň bych rád členy GKL i nečleny pozval na červnový Texas Scramble 10.6., který se koná jako týmová soutěž čtveřic. Potom bude následovat červencová prázdninová turnajová přestávka.

Všechny zdraví a pěkný golf přeje Zdeněk Polavka

Více fotografií najde ve FOTOGALERII.

« PŘEDCHOZÍ 01 , 02 , 03 , 04 , 05 , 06 , 07 , 08 , 09 , 10 .. 58 DALŠÍ »
Nové ceny členství Nové ceny ročních karet
detail