« PŘEDCHOZÍ 01 , 02 , 03 , 04 , 05 , 06 , 07 , 08 , 09 , 10 .. 61 DALŠÍ »

Závěrečný Greenkeeper 2017

FOTOGALERIE

Na závěr letošní sezóny se konal v sobotu 21. října již 24. ročník turnaje Greenkeepera. Opět se nás sešlo okolo třiceti golfových nadšenců, kteří oprášili své róby z dob minulých. Pochválili jsme se, jak nám to stále sluší a po vydatné snídani jsme si vyslechli pokyny pana greenkepera k bezpečné hře. Jako každý rok je potřeba některým dlouholetým hráčům opětovně oživit  to, odkud a kam mají hrát. Tento turnaj totiž nerespektuje současný stav a hraje se z různých odpališť na různé greeny, míče létají ze všech možných i nemožných směrů a proto opatrnosti není nikdy dost. Všichni se také většinou několikrát potkají na fervejích jedničky a devítky, kde se koncentrují dopady jejich míčů. Hráči si zde poklábosí, rozeberou si své míče a po odehrání zase zmizí ve směru svých jamek. Díky ohleduplnosti odpalujících a mrštně uhýbajících hráčů v poli, se ani letos nikomu nic nestalo a turnaj se nesl a donesl v přátelském a pohodovém duchu. Na závěr turnaje proběhla známá Líšnická losovačka. Každý účastník nějakou cenu jednak donesl a zároveň si pokud možno jinou odnesl.

Děkuji všem za letošní pohodovou atmosféru a příští rok na shledanou při již 25. ročníku, který se bude  konat v roce 90. výročí založení Golfového klubu Líšnice.

Hodně fotografií naleznete ve fotogalerii.

Zdeněk Polavka

Soutěžně společenský víkend na Líšnici

FOTOGALERIE

O víkendu 14. a 15. října za překrásného počasí, se na našem hřišti uskutečnily dvě sportovní a jedna sportovně-společensko-klubová soutěž. Nejdříve se v sobotu 14.10. hrál Líšnický Foursome. Tohoto formátu hry se zúčastnilo 22 hráčů. Hrálo se na rány s odpočtem hendikepů. Klasický foursome (bez výběrového drivu) prověří psychickou odolnost hráčů, protože vědomí toho, že moje rána připraví pozici pro mého spoluhráče, je velmi svazující. Většinou to skončí nějakým roštím nebo podobnou lahůdkou. Výkony byly nakonec velmi vyrovnané a čtyři nejlepší dvojice skončily se shodným výsledkem 79 ran. Potom rozhodoval nejnižší hendikep dvojice a ten určil pořadí. Na třetím místě se umístili David a Josef Vaclovi, na druhém místě skončili Vladimír Hofmann a Zdeněk Polavka a vítězství připadlo Heleně a Kim Hofmanovým.

V neděli 15.10. se konaly na hřišti dvě akce. Nejdříve byl odstartován 2. meziklubový zápas mládeže mezi Líšnicí a Golfovou akademií Nikonu. Zde jsme obhajovali loňské vítězství a naší mládeži se podařilo opět zvítězit a udržet putovní pohár na Líšnici do příštího roku. Gratulace.

Po mládeži se prostory klubovny, parkoviště a terasy zaplnily velkým množství osob v oranžových a žlutých reflexních vestách. Náhodný návštěvník by usuzoval na školení pracovníků Technických služeb, ale jejich pracovní pomůcky tomu neodpovídaly. Při bližším zkoumání  se ukázalo, že se jedná výhradně o členky našeho klubu, označené dle období svého narození a rozdělené na Letnice a Zimnice. Takové množství hráček našeho klubu na jednom místě a v jeden čas, se vidí jen dvakrát do roka. A skutečně v těchto slušivých vestičkách, po rozlosování do dvojic, dámy vyrazily na hřiště. Systém soutěže mezi oběma skupinami byla jamková hra - fourball, kdy se počítal součet ran obou hráček a ani birdie nemuselo vyhrát jamku. Také se soutěžilo o longesta i nearesta a pořadatelky Radka Čmolová a Kim Hofmanová ve spolupráci s dalšími dobrovolnicemi přichystaly pro oba týmy nádherné dorty, pekáče buchet, zkrášlující ceny a putovní zelené sako na které se budou věšet kokardy vítězného uskupení. Longest i nearest vyhrála Zimnice Natali Kamberská. Celkové vítězství, si jako na jaře, odnesly hráčky z uskupení zvané Letnice a zelené sako si oblékla jejich zástupkyně, paní Věra Babšická. Úspěch Letnic připisuji tomu, že skutečně tento den bylo nádherně a teplo a doporučil bych Zimnicím, aby si na další utkání zajistili sobě vlastní počasí. Uvidíte, že ve sněhu, větru a zimě se naděje soupeřek rozplynou jako ranní mlhy nad hřištěm.

Je vidět, že když se najde pár ochotných lidí zorganizovat podobnou společenskou akci, tak to jde, účast byla veliká, atmosféra sqělá a také si všichni užili i toho golfu.

Děkuji též všem, které se podílely na zdárném průběhu této akce a přeji úspěšné pokračovaní i v dalších letech a třeba se i někdo z mužské populace našeho klubu chytne za nos a zkusí zorganizovat něco podobného.

Zdeněk Polavka

Další fotografie najdete ve FOTOGALERII.

Mistrovství klubu na jamky 2017 - výsledky zápasů

FOTOGALERIE

Ve dnech 7. - 8. října proběhlo Mistrovství klubu na jamky.

Z kvalifikace se do pavouka mužů přihlásil plný počet hráčů t.j. 16. Do soutěže žen se přihlásilo 5 hráček.

Počasí bylo vyloženě podzimní, kdy v sobotu foukal malý uragán a v neděli jsme několikrát zmokli, občas vykouklo slunce a o bezvětří se také nedalo mluvit.

Zápasy o postup do nedělního finále začaly v sobotu 7. 10. 2017 od 9.00 hod. Prvním kolem prošli bez většího zaváhání favorité, kdy nejdramatičtější zápas, až na devatenáctou jamku, svedl Vladimír Hepner s Vojtou Neprašem a v nejistotě držel Josefa Šulce až do 18 jamky Leonard Hepner. Další velmi těsný zápas, do sedmnácté jamky, byl mezi Zdeňkem Polavkou a Lubošem Haklem. Ostatní vítězové většinou končili na šestnátce. Ve druhém kole už se lámal chleba a mezi nejlepší čtyři postoupili dva staří matadoři, Jiří Gut a Zdeněk Polavka a dva mladíci, Karel Eisler a Tomáš Jucovič. Boj o finále se tedy odehrával mezi zkušeností a mládím. Větší jistotu ran v prvním semifinále zahrál Jiří Gut a postoupil do finále výsledkem 3/2 na Zdeňkem Polavkou. Druhým finalistou se stal Tomáš Jucovič, který porazil Karla Eislera 2/0. Odpoledne jako první začalo utkání o třetí místo mezi Zdeňkem Polavkou a Karlem Eislerem. Zápas skončil poměrně rychle s výsledkem 6/5 pro Zdeňka Polavku. Finálový duel trval jenom o jamku dál, kde na 14. jamce skončilo utkání o Mistra klubu 2017 vítězstvím 5/4 Jiřího Guta nad Tomášem Jucovičem. Jiří Gut je tedy Mistrem GKL na jamky pro rok 2017 a je to jeho již čtvrtý mistrovský titul v této soutěži.

V ženách, z důvodu nízké účasti, bylo v sobotu odehráno pouze jedno utkání o postup do nedělního semifinále mezi Amálkou Hradečnou a Kim Hofmanovou. Kim Hofmanová zvítězila 6/4. Nedělní dvojice tedy byly Natali Kamberská - Kim Hofmanová a tento duel skončil vítězstvím Natali Kamberské v poměru 7/5. Mnohem vyrovnanější byl druhý zápas mezi Denisou Pavlíkovou a Kateřinou Hradečnou. Zde po tuhém boji zvítězila 2/1 Denisa Pavlíková. I další zápasy byly velmi vyrovnané a třetí místo vydřela Kim Hofmanová 2/1 nad Kateřinou Hradečnou. Stejným poměrem 2/1 vyhrála nad Denisou Pavlíkovou a tím získala titul Mistryně GKL na jamky 2017 Natali Kamberská. Zároveň také získala tzv Double, kdy v letošním roce vyhrála i Mistrovství GKL na rány.

Gratuluji našim novým Mistrům klubu, vydobyli si slávu a obdiv ostatních členů GKL a také budou nesmazatelně vyryti do putovních trofejí.

Fotografie z Mistrovství klubu na jamky najdete ve FOTOGALERII.

Výsledky zápasů Muži - Ženy.

« PŘEDCHOZÍ 01 , 02 , 03 , 04 , 05 , 06 , 07 , 08 , 09 , 10 .. 61 DALŠÍ »
detail