XXV. ročník Memoriálu Hanno Tondera

Za krásného letního počasí se na našem hřišti uskutečnil jeden z nejvýznamnějších turnajů pořádaných naším klubem, Memorál Hanno Tondera XXV. ročník.

Bohužel, na tento významný turnaj,  konaný na počest našeho nejlepšího předválečného golfisty, člena GKL, nechodí tolik hráčů jako v minulých letech. Je to škoda, protože opět jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací od živoucí kroniky historie českého golfu, pana Prokopa Sedláka.

Turnaje se zúčastnilo 21 hráčů a hráček ve třech kategoriích. Tuto malou účast zdůvodňuji tím, že se turnaj hraje na rány a to spoustu hráčů odradí. Ale vážení golfisté, v minulosti se jinak nehrálo !!

A teď k výsledkům.

Musím vyzdvihnout hru mladého Leonarda Hepnera, který ve své kategorii HCP 18.5 - 36 zahrál 80 ran, uhrál 47  stablefordových bodů a zlepšil svůj hendikep o 3,7 bodu na 16,2 a samozřejmě tuto kategorii vyhrál. Na druhém místě se umístil náš prezident pan Petr Gottwald a třetí skončil Alexander Hepner.

Mezi ženami byla nejlepší Monika Vaňásek Hodinová před Annou Polavkovou a Evou Tichou.

Kategorii mužů vyhrál Zdeněk Polavka před Alešem Vozkou a Vojtěchem Neprašem.

Myslím, že jsme všichni strávili krásný den na našem hřišti, které se dostává po problémové zimě do skvělé kondice. Hru jsme si všichni užili a zakončili dobrým obědem.

Těším se na setkání při dalších turnajů pořádaných naším klubem.

Fotografie z turnaje najdete ve fotofalerii.

Zdeněk Polavka

detail