Mistrovství klubu na jamky 2017 - výsledky zápasů

Ve dnech 7. - 8. října proběhlo Mistrovství klubu na jamky.

Z kvalifikace se do pavouka mužů přihlásil plný počet hráčů t.j. 16. Do soutěže žen se přihlásilo 5 hráček.

Počasí bylo vyloženě podzimní, kdy v sobotu foukal malý uragán a v neděli jsme několikrát zmokli, občas vykouklo slunce a o bezvětří se také nedalo mluvit.

Zápasy o postup do nedělního finále začaly v sobotu 7. 10. 2017 od 9.00 hod. Prvním kolem prošli bez většího zaváhání favorité, kdy nejdramatičtější zápas, až na devatenáctou jamku, svedl Vladimír Hepner s Vojtou Neprašem a v nejistotě držel Josefa Šulce až do 18 jamky Leonard Hepner. Další velmi těsný zápas, do sedmnácté jamky, byl mezi Zdeňkem Polavkou a Lubošem Haklem. Ostatní vítězové většinou končili na šestnátce. Ve druhém kole už se lámal chleba a mezi nejlepší čtyři postoupili dva staří matadoři, Jiří Gut a Zdeněk Polavka a dva mladíci, Karel Eisler a Tomáš Jucovič. Boj o finále se tedy odehrával mezi zkušeností a mládím. Větší jistotu ran v prvním semifinále zahrál Jiří Gut a postoupil do finále výsledkem 3/2 na Zdeňkem Polavkou. Druhým finalistou se stal Tomáš Jucovič, který porazil Karla Eislera 2/0. Odpoledne jako první začalo utkání o třetí místo mezi Zdeňkem Polavkou a Karlem Eislerem. Zápas skončil poměrně rychle s výsledkem 6/5 pro Zdeňka Polavku. Finálový duel trval jenom o jamku dál, kde na 14. jamce skončilo utkání o Mistra klubu 2017 vítězstvím 5/4 Jiřího Guta nad Tomášem Jucovičem. Jiří Gut je tedy Mistrem GKL na jamky pro rok 2017 a je to jeho již čtvrtý mistrovský titul v této soutěži.

V ženách, z důvodu nízké účasti, bylo v sobotu odehráno pouze jedno utkání o postup do nedělního semifinále mezi Amálkou Hradečnou a Kim Hofmanovou. Kim Hofmanová zvítězila 6/4. Nedělní dvojice tedy byly Natali Kamberská - Kim Hofmanová a tento duel skončil vítězstvím Natali Kamberské v poměru 7/5. Mnohem vyrovnanější byl druhý zápas mezi Denisou Pavlíkovou a Kateřinou Hradečnou. Zde po tuhém boji zvítězila 2/1 Denisa Pavlíková. I další zápasy byly velmi vyrovnané a třetí místo vydřela Kim Hofmanová 2/1 nad Kateřinou Hradečnou. Stejným poměrem 2/1 vyhrála nad Denisou Pavlíkovou a tím získala titul Mistryně GKL na jamky 2017 Natali Kamberská. Zároveň také získala tzv Double, kdy v letošním roce vyhrála i Mistrovství GKL na rány.

Gratuluji našim novým Mistrům klubu, vydobyli si slávu a obdiv ostatních členů GKL a také budou nesmazatelně vyryti do putovních trofejí.

Fotografie z Mistrovství klubu na jamky najdete ve FOTOGALERII.

Výsledky zápasů Muži - Ženy.

detail