Putovní pohár opět na Líšnici.

V sobotu 30. září a v neděli 1. října 2017 se na našem hřišti konal již 21. ročník Hvězdičkového turnaje. Toto tradiční klání hráčů čtyř golfových klubů probíhá postupně na hřištích v Poděbradech, Semilech, Bechyni a v Líšnici. Družstvo tvoří vždy deset mužů ve věku nad 35 let, hrají se čtyři dvouhry a tři čtyřhry. Po loňském neúspěchu v Bechyni, kdy jsme skončili čtvrtí, nás na domácí půdě čekal první zápas s loňskýn obhájcem, družstvem z Poděbrad. Na domácím hřišti není takový problém zajistit hráče, s výjezdem mimo Líšnici už má kapitán větší problémy se sestavením kvalitního družstva, a tak jsme nastoupili v silné sestavě. Za GKL hráli pánové Karel Vopička, Jiří a Aleš Vozkovi, Vladimír Hepner, Jiří Žampach, Zdeněk Polavka, Josef Šulc, Jan Bonaventura, Marek Babšický, Jiří Gut, Prokop Sedlák a Petr Gottwald. Obhájce loňského titulu z Poděbrad jsme nakonec udolali v poměru 6  : 1, kdy zvítězely tři dvouhry a tři čtyřhry. V druhém utkání mezi Bechyní a Semily se soupeři dostali za stavu 3,5 : 3,5 až do rozehrávky, kde nakonec uspěly Semily. Finále jsme tedy hráli proti obávaným hráčům ze Semil. Zlepšeným výkonem, hlavně v druhých devítkách, kde několik zápasů bylo vyrovnaných, jsme nakonec žádný zápas neprohráli a celkově jsme zvítězili v poměru 6,5 : 0,5. Tento výsledek byl pro mě velkým a příjemným překvapením. Musím pochválit všechny naše hráče za zodpovědný a náležitě bojovný přístup v tomto turnaji.

Na závěr turnaje nás kapitán z Poděbrad pozval na další ročník, který se bude konat na hřišti v Poděbradech. Samozřejmě si neodpustil poznámku o návratu poháru k nim. V tomto se jim ostatní družstva budou snažit svými výkony zabránit.

Atmosféra tohoto čtyřutkání byla jako vždy přátelská, většina hráčů se zná a na závěr všichni hráči obdrželi od Flekovského pivovaru, našeho sponzora, dárkové lahve s černým pivem.

Tímto ještě jednou děkuji všem našim hráčům za příkladné výkony a bezchybnou reprezentaci našeho klubu.

Zdeněk Polavka

Více fotografií naleznete ve FOTOGALERII.

detail