Mistrovství klubu na rány 2017

V letošním roce se Mistrovství klubu na rány zúčastnilo celkem 49 hráčů, což bylo o 8 hráčů více než v roce 2016. 29 mužů a 20 žen stálo v sobotu 16. září na odpališti první jamky a bojovalo o postup do druhého dne, kde byl stanoven cut pro 21 mužů a 15 žen.

Po skončení sobotního kola se utvořilo následující pořadí na vedoucích místech. V ženách vedla Natali Kamberská (73 ran) před Lenkou Sojkovou (75 ran) a před Denisou Pavlíkovou ( 78 ran). V mužích se na 1. místě umístili Luboš Hakl a Zdeněk Polavka (oba 73 ran)  následováni Josefem Šulcem a Davidem Fousem (oba 75 ran). Obhájce loňského titulu Josef Kubíček zaostával o nepodstatné dvě rány (77). V sobotu se také hrálo o nejlepší NETTO výsledek a tuto cenu získala Eva Žampachová s neuvěřitelnými 46 stablefordovými body. Tento výsledek je ještě o dva body více než v loňském roce, kdy vyhrála Nikola Kutová se ziskem 44 stablefordových bodů, což už loni bylo vyhlášeno jako na Líšnici nevídané, natož letos.

Nedělní počasí se vytáhlo, bylo krásně teplo a bezvětří. Hráči zahráli opět velmi solidní čísla.  Kategorii žen po sečtení výsledků obou kol vyhrála a Mistryní klubu na rány 2017 se opět po roce stala Natali Kamberská (73+70 ran). Druhé místo si vybojovala Denisa Pavlíková (78+79 ran) o ránu před třetí Kateřinou Hradečnou (79+79 ran). Kategorie mužů byla tentokrát o poznání dramatičtější. Obhájce titulu Josef Kubíček nasadil k mohutnému trháku a po třech birdie v první devítce stáhl náskok na vedoucího hráče na pouhé dvě rány. Ovšem triple, double a dvě bogey zhatily všechny naděje, a i když Pepa přidal ještě dvě birdie (celkem 5 za kolo), výsledek stačil pouze na čtvrté místo se stejným počtem ran (153), jako uhrál Karel Eisler, celkově na třetím místě. Druhou příčku vybojoval výborným výkonem ve druhém kole (71 ran) Tomáš Jucovič. Bohužel ztráta osmi ran z prvního kola byla  příliš velká a Tomášovi se již nepodařilo ztrátu dohnat. Vítězem a Mistrem GKL na rány pro rok 2017 se stal po vyrovnaném výkonu Zdeněk Polavka (72 + 75 ran).

Ceny nejlepším hráčům předal po turnaji prezident klubu pan Petr Gottwald.

Děkuji všem hráčům za účast a těšme se na další ročník.

Zdeněk Polavka

Další fotografie naleznete ve FOTOGALERII

detail