Sportovní výsledky našich družstev

V letošním roce přihlásil Golfový klub Líšnice do celostátních soutěží družstva žen, mužů a seniorů. Opět se nepodařilo sestavit ani jedno družstvo mládeže.

Družstvo žen hraje druhou nejvyšší celostátní soutěž a to je I. Liga. Tato soutěž zahajovala 10. června 2017 na Karlštejně. Za naše družstvo hrají Kim Hofmanová – kapitánka, Lenka Pavlíková, Anna Urešová a sestry Hradečné, Amálie a Kateřina. Po úvodních dvou kolech, které se hrají na rány, jsme skončili na 11. místě. Druhá část se hraje další tři dny, kdy první den se ještě hraje na rány a druhý a třetí den se hraje na jamky o konečné umístění ve skupině, kde první postupuje do vyšší soutěže a poslední sestoupí do nižší soutěže. Tyto boje vypukly 21.7. na těžkém hřišti v Sokolově. Po kole na rány naše děvčata obsadila 10. místo a v sobotu 22. července šla do souboje o udržení s družstvem ze Staré Boleslavi. V tomto utkání děvčata zabojovala a zvítězila 2 : 1. Vítězné body uhrála čtyřhra ve složení sester Hradečných a druhý bod uhrála Lenka Pavlíková. V neděli 23.7. se hrálo o konečné pořadí ve skupině a to o 9. nebo 10. místo. Ve zhoršeném počasí naše děvčata hrála proti družstvu GC Alfrédova a toto utkání jsme bohužel prohráli poměrem 3 : 0. Nicméně vítězstvím v sobotu, naše družstvo obhájilo svoji účast ve druhé nejvyšší soutěži ČR. Velká gratulace.

Družstvo mužů hraje II. celostátní ligu a první dvě kola se hrála 10. a 11. června na novém a neznámém hřišti Barbora za Teplicemi. Družstvo mužů hraje ve složení Josef Kubíček – kapitán, Tomáš Jucovič, Karel Eisler, Albert Zajíček, Vladimír Hepner, Luboš Hakl a Zdeněk Polavka. Toto hřiště nás značně potrápilo, protože první den se nikomu z našich hráčů nepodařilo zahrát pod 80 ran a celkově jsme zahráli 419 úderů. Druhý den jsme hru trochu vylepšili, celkem jsme zahráli 407 ran a po této základní části jsme byli na průběžném šestém místě. Toto šesté místo neumožňuje hrát o postup do vyšší soutěže takže úkol byl jasný, ve třetím kole se posunout na minimálně čtvrté místo. Druhá část soutěže se hrála ve dnech 21. – 23. července na hřišti v Lipencích. Toto hřiště všichni naši hráči dobře znají a na výsledku prvního dne na rány to bylo znát. Zahráli jsme v součtu nejlepší výsledek ze všech zúčastněných družstev a to 384 ran a poskočili na pěkné třetí místo. Zapisovali jsme výsledky 72 ran Albert Zajíček, 75 ran Karel Eisler, 77 Tomáš Jucovič, 77 ran Zdeněk Polavka a 83 ran Luboš Hakl. A šlo se do boje o postup do finále proti družstvu z Bitozevse. Utkání zahajovala čtyřhra ve složení Josef Kubíček a Vladimír Hepner. Tato čtyřhra dotáhla svoje utkání do vítězného konce společně s dvouhrou Zdeňka Polavky. Měli jsme dva body a potřebovali k postupu ještě jeden. Další dva zápasy hrané Karlem Eislerem a Lubošem Haklem skončili ve prospěch soupeře. Bylo srovnáno 2 : 2 a všichni se soustředili na poslední utkání Tomáše Jucoviče. Tomáš si udržoval do 12. jamky náskok tří jamek ale potom přišla krize, ztracený míč, pár nepřesných ran a záhy prohrával o jednu jamku. Na 16. jamce zabral, vyhrál ji a srovnal stav zápasu na nerozhodně. Bohužel na 17. jamce, po skvělém drivu na 70 m od greenu se mu druhá rána nepovedla a skončila v písku. Prohráváme o jednu. Jde se na 18. jamku. Soupeř minul green, Tomáš je na greenu. Příhra soupeře končí cca 3 m za jamkou. Tomáš dává dva paty a vše je na soupeři. Jeho pat obkrouží jamku o 360 ° a padá dovnitř. Drama končí naší těsnou prohrou 3 : 2. V neděli 23. července hrajeme o třetí místo s družstvem z Konopiště. V neděli před utkáním jsme se dozvěděli, že soupeři chybí jeden hráč a tudíž vedeme 1 : 0. S tímto vědomím se hraje uvolněně, v pohodě a bylo to na našich výkonech znát. Jako první své utkání vyhrál Zdeněk Polavka už na 13. jamce 6 : 5. Vzápětí na této jamce výsledkem 7 : 5 své vítězné utkání skončil Tomáš Jucovič a bylo rozhodnuto. Vedeme 3 : 0 a zbylé zápasy se nedohrávají ale půlí. Celkové vítězství je 4 : 1, jsme třetí ve skupině.

Družstvo seniorů má za sebou zatím MČR na jamky které se hrálo ve dnech 6. – 8. června tradičně na hřišti ve Slavkově u Brna. V loňském roce jsme obsadili šesté místo a pro letošek byl cíl jasný. Umístit se na stupních vítězů. První zápas jsme hráli proti družstvu z Ostravy, které jsme vyhráli 3 : 2. Dalším našim soupeřem bylo silné družstvo z Mariánských Lázní. Zde jsme bohužel 3 : 2 prohráli a byl před námi zápas o třetí místo. Čekal nás další západočeský silný soupeř a to družstvo z Karlových Varů. Toto stále vyrovnané utkání jsme nakonec na 18. jamce vyhráli a výsledkem 3 : 2 a obsadili konečné 3. místo. Vítězem MČR družstev na jamky se opět stalo družstvo Hodkoviček, které ve finále porazilo Mariánské lázně.

Další důležitá seniorská soutěž bylo MČR družstev na rány která se hrálo ve dnech 30. – 31. srpna na hřišti ve Mstěticích. Zde jsme obhajovali 1. místo z roku 2016 ve kterém jsme se stali Seniorskými Mistry České Republiky družstev na rány. Bohužel, náš letošní výkon nebyl nejjistější a skončili jsme až na čtvrtém místě za Mariánskými Lázněmi. Pro rok 2017 se Mistry ČR stalo domácí družstvo ze Mstětic před Novou Bystřicí.

Zdeněk Polavka

detail